O nás

Kanadský sphynx, sphynx, kočka sphynx, bezsrstá kočka, koťata sphynx, HCM

Jsme malá chovatelská stanice bezsrstých koček Kanadský Sphynx Mutiny,Cz, která byla v roce 2010 registrovaná u mezinárodní organizace FIFe. V současné době mám dvě chovné kočky Bejby Aniston,Cz a Xena Gold Sphynx,CZ společně s nimi i dva vykastrované mazlíčky Mumiho a Mutyho.

Můj cíl

Cílem chovatelské stanice je odchov zdravých, spokojených, vymazlených a veselých koťátek, ze kterých vyrostou typové sphynx kočky.
Všechny kočky jsou zvyklé na běžný chod domácnosti. Nežijí nikde samy, izolovaně nebo v klecích.

Mám zájem o zdraví svých koček a proto jsou všechny pravidelmě očkovány i odčervovány.  Moje kočky jsou testované také na dědičnou chorobu srdce HCM a chovné kočky budou testované na HCM po celou dobu působení v mém chovu.

 

A jak to vlastně všechno začalo?

 V roce 2006 jsem se na internetu zamilovala do zástupce kočičího plemene sphynx. Hned jsem začala hledat na internetu, kde mají volná koťátka. V té době ještě nebylo tolik chovatelských stanic jako dnes, ale i přesto všechno jsem našla mého vysněného Muminka. Naživo byl mnohem krásnější než na obrázku. Dodnes na tu chvíli nezapomenu

Kanadský sphynx, sphynx, kočka sphynx, bezsrstá kočka, koťata sphynx, HCMJenže jelikož jsem si pořizovala první kočku a nebyla jsem v těch věcech okolo znalá např. testy HCM rodičů atd., Hcm je dědičná  a zákeřná  nemoc srdíčka, kterou Muminek bohužel trpí.


Asi po půl roce jsem začala uvažovat, že pořídím Mumikovi parťáka, neboť jak se říká: jeden sphynxík je málo. Po zkušeKanadský sphynx, sphynx, kočka sphynx, bezsrstá kočka, koťata sphynx, HCMnostech, jsem si vybrala koťátko u chovatelky, která byla jedna z prvních v Čechách, co se chovem tohoto úžasného plemene zabývala. Tak jsem si dovezla vlakem z Prahy druhé koťátko Mutika. Které bylo taky vysněné, jelikož jsem se zamilovala do jeho tatínka, kterého jsem znala jen z fotek.S Mutinkem jsme měli hodně výstavních úspěchů, v roce 2009 na „Speciální soutěži nahatých koček“ byl absolutní vítěz z dvaceti koček.  Měl jednou krásná koťátka a potom jsem z osobních důvodů jeho výstavní i kocouří karieru ukončila.Tyrell Mutiny in Heaven - Mutinek nás opusil 11.12.2013. Jeho srdíčko navždy dotlouklo a umřel na srdeční onemocnění RCM.


Jako třetí sphynxík k nám přibyla moje první chovná kočka Bejby Aniston.Cz. Bejbuš je koťátko z chovu mojí dobré kamarádky Marcely. Jak je to u chovateKanadský sphynx, sphynx, kočka sphynx, bezsrstá kočka, koťata sphynx, HCMlů obvyklé, většina z nich o tomto překvapení věděla dřív, než mi Bejbuš darovala k narozeninám. Já se to dozvěděla samozřejmě jako poslední. Měla jsem a mám z ní obrovskou radost. Bejbuška je ještě taková malá nezřízená střela.

Protože, bez spolupráce to nejde spolupracujeme s chovatelskou stanicí Aniston,CZ a dalšími dlouholetými chovateli koček. 

Sandra a Sphynx Cattery Mutiny,Cz

 

Kontakt

Sphynx Cattery Mutiny,CZ Sandra Lamichová
Ostrava

+420.603975205

Novinky

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Copyright © 2012 | Sphynx Cattery MUTINY,CZ

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode